Dlaczego implanty?

Kategorie: zabiegi dentystyczne

Tagi: • , , , , , , , , ,

Dlaczego implanty są dzisiaj uważane za najlepsze rozwiązanie dla uzupełnienia braków zębów naturalnych?

Faktem jest, że założenie implantu nie należy do najtańszych zabiegów stomatologicznych (ceny od ok. 2 000 zł), ale wydatek ten należy spostrzegać jako inwestycję na długie lata (implanty zazwyczaj służą do końca życia). Implant nie jest jedynie wypełnieniem luki w jamie ustnej, to również poprawa komfortu i zdrowia pacjenta.
Implant to bardzo estetyczna, dokładna i wytrzymała proteza, która spośród wszystkich sposobów uzupełniania ubytków najlepiej odzwierciedla funkcjonalność zębów naturalnych. Wszczepienie implantu eliminuje problemy z jedzeniem czy mową, a także zmiany wyglądu twarzy, zanikanie kości czy niekorzystny wpływ na stawy i mięśnie, co mogłoby nastąpić jeśli brak nie zostałby wypełniony.

opracowanie implantu, korona

Implant stomatologiczny to nic innego jak tytanowy element, który zastępuje naturalny korzeń zęba i pozwala na przeprowadzenie dalszych prac protetycznych (tj. korony, mosty). Implanty trwale zastępują brakujące zęby, zapewniając przy tym świetny efekt estetyczny oraz komfort pacjenta (zarówno psychiczny jak i fizyczny). Pozwalają na zachowanie naturalnej kości, a ich wygląd jest bardzo naturalny. Wszystko to sprawia, że implanty cieszą się coraz większym uznaniem wśród pacjentów, a naukowców i lekarzy skłaniają do ciągłego doskonalenia metody.

na www

Sprawdź naszą aktualną promocję na implanty!
Więcej o implantach stronie gabinetu…