Płyny do płukania jamy ustnej – ochrona zębów i dziąseł – przegląd

Kategorie: stomatologia ogólnie

Tagi: • , , , , , , ,

Postanowiliśmy podsumować działanie kilku płynów do płukania jamy ustnej, które mają ochronić nasze zęby i dziąsła. Poniżej prezentujemy warte (naszym zdaniem) uwagi produkty, wymieniając ich główne cechy i zalety.
Eludril

Zdecydowany numer 1 na naszej liście to płyn do płukania jamy ustnej Eludril. Sprzedawany jako koncentrat do rozcieńczania z wodą, według załączonej miarki.
Główne zastosowania tego płynu związane są z:

Dzięki chlorheksydynie, która skutecznie zwalcza bakterie znajdujące się w płytce nazębnej (częstej przyczyny podrażnień), płyn chroni zęby, dziąsła i całą jamę ustną. Eludril poleca się przy chorobach dziąseł i przyzębia, oraz różnych infekcji jamy ustnej i gardła.

 

 

i-listerine-total-care-6w1-1000ml-najbardziej-zaawansowany-i-kompletny-plyn-do-plukania-listerine-duzyListerine TOTAL CARE to płyn dla tych, którym zależy na ochronie całej jamy ustnej.
Płyn zawiera w sobie olejki eteryczne, chlorek cynku i fluorek sodu.
Korzyści (udowodniono je przy stosowaniu dwa razy na dzień):

 

 

 

 

2771e4504dd755f2272f1cdc27a78dd4,630,330,2,0Następny w kolejne do ochrony całej jamy ustnej stoi Colgate PLAX COMPLETE CARE. Płyn ten nie zawiera alkoholu i jest bardzo łagodny w smaku.
Korzyści :

 

 

 

pol_pl_LISTERINE-ZERO-500ml-ochronny-plyn-do-plukania-jamy-ustnej-bez-alkoholu-571_1Osobom, którym alkohol w tego typu produktach zdecydowanie przeszkadza, polecamy również Listerine ZERO – w składzie nie ma alkoholu, przez co smak jest o wiele łagodniejszy.
Korzyści (udowodniono je przy stosowaniu dwa razy na dzień):

 

 

Listerine-Smart-Rinse-Dla dzieci!
Listerine SMART RINSE – przeznaczony dla dzieci powyżej 6 roku życia. W składzie płynu nie ma alkoholu i cukru.
Korzyści (udowodniono je przy stosowaniu dwa razy na dzień):

 

 

8714789674131_1_1Colgate PLAX MAGIC – również przeznaczony dla dzieci powyżej 6 roku życia. Delikatnie barwi zęby, więc dzieci mają większą motywację do odpowiednio długiego ich szczotkowania.

Korzyści: